• Twitter Classic
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn App Icon

© Hümanist Ajans A.Ş.

Kurucu Hakkında

Menekşe Polatcan Serbest, 1976 İstanbul doğumludur. 1994 yılında İSTEK Vakfı Bilge Kağan Lisesi, 1999 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. 2002’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans programını “kurumsal gönüllük” üzerine yazdığı tezi ile tamamladı.

 

2004 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yine İnsan Kaynakları Yönetimi alanında doktora çalışmasına başladı. Pozitif psikolojik sermaye, politik beceri, sosyal destek, iş-yaşam dengesi başlıkları üzerine yoğunlaştı. 2008 yılında iş dünyasına yönelik yayın yapan Hümanist Kitap Yayıncılık’ı kurdu. Hümanist Kitap Yayıncılık markası ile pek çok firma için kitap ve içerikler üretti, kitap özetleri ve video içerikler hazırladı. 2013 yılında, Goldman Sachs tarafından tüm dünyada kadın girişimciliğini desteklemek için yürütülen 10 Bin Kadın programına dahil oldu.

 

Şirketini kurduğu tarihe kadar PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği), Soysal Eğitim ve Danışmanlık, Prof. Dr. Üstün Dökmen gibi kişi ve kurumlarla eğitim ve konferanslar için içerik geliştirme üzerine çalışmış olan Serbest, Yeditepe ve Bahçeşehir Üniversitelerinde uzun dönem insan kaynakları ve yönetim alanında ders verdi. Boğaziçi Üniversitesi SEM eğitmenlerinden olan Serbest, 2016’da hayata geçirmiş olduğu Hümanist Kitap|Konuşmacı Ajansı’nın yönetimini de yürütmekte ve Ignite İstanbul (www.igniters.club) etkinliğini düzenlemektedir.

 

Düzenli yazıları PERYÖN Dergisi ve Dünya Kitap dergilerinde yayımlanan Serbest'in, uzun süredir bireysel etkinliğini artırma üzerine yaptığı araştırmalar ve doktora çalışmalarından esinlenerek hazırladığı yayınlanma aşamasında olan bir pozitif verimlilik kitabı da bulunmaktadır.